Jaarcijfers Top 50 2018: omzet Dentons Boekel met ruim de helft gegroeid

De Nederlandse vestiging van ’s werelds grootste advocatenkantoor Dentons is in 2018 definitief op stoom geraakt. Dentons Boekel behaalde vorig jaar 53% meer omzet dan in 2017. Verder beleefden middelgrote kantoren BarentsKrans en Taylor Wessing volgens hun jaarrekeningen gouden tijden, met respectievelijk ruim 18% en 17% meer omzet.

Door Joris Rietbroek

Met de imposante stijging is de omzet van Dentons Boekel terug op het niveau van 2014, kort voordat een groep advocaten rechtsvoorganger Boekel de Nereé verliet. Vorig jaar steeg het aantal fee earners bij Dentons Boekel met 30% en het aantal partners met vijf, van 18 naar 23, aldus managing officer Marien Glerum in een reactie.

“Dit jaar zijn we alweer doorgegroeid naar 28 partners,” zegt hij. “Sinds de fusie met Dentons twee jaar geleden is onze aantrekkingskracht op nieuwe partners van andere kantoren groot geweest. Dat brengt weer nieuwe cliënten met zich mee. Daarnaast kunnen we onze bestaande cliënten sindsdien ook internationaal bedienen, en we hebben natuurlijk het voordeel van het werk dat bij de andere Dentons-kantoren vandaan komt.”

(tekst gaat verder onder tabel)

De jaarlijkse vergelijking van de omzetten van de N.V’s onder de top 50-advocatenkantoren is gebaseerd op de openbare jaarrekeningen zoals gedeponeerd in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel. AKD, Baker McKenzie en DLA Piper hanteren een gebroken boekjaar. Hun omzetcijfers en percentages zijn afkomstig uit het boekjaar 2017/2018. Bij alle overige kantoren loopt het boekjaar gelijk met het kalenderjaar. Van enkele Top 50 N.V.'s (o.a. Banning, Trip) waren de jaarrekeningen op het moment van publicatie nog niet beschikbaar.

KantoorOmzet 2018 (mln. euro)Omzet 2017 (mln. euro)Verschil %
Dentons Boekel31,0520,18+53,86%
BarentsKrans24,3920,62+18,28%
Taylor Wessing15,7613,43+17,35%
Dirkzwager34,9131,43+11,07%
AKD77,9570,92+9.91%
Lexence29,6827,36+8,48%
NautaDutilh171,20159,00+7,67%
Boels Zanders18,4417,20+7,21%
Van Benthem & Keulen19,5018,21+7,08%
Kennedy Van der Laan25,0123,62+5,88%
DLA Piper48,8846,89+4,24%
Loyens & Loeff324,60311,60+4,17%
De Brauw Blackstone Westbroek173,74167,40+3,79%
CMS45,5243,86+3,78%
Pels Rijcken & Droogleever Fortuijn51,8550,14+3,41%
Houthoff119,04115,64+2,94%
Stibbe 98,0695,70+2,47%
KienhuisHoving14,5414,47+0,48%
Nysingh 25,3325,58-0,97%
Van Doorne54,4256,41-3,53%
Holla 12,4013,07 -5,13% 
Baker McKenzie 64,7769,03-6,17%
Totaal: 1481,041411,76 +4,91% 

 

Succes voor BarentsKrans en Taylor Wessing
Uit deze gegevens vallen de succesvolle jaren van twee middelgrote kantoren op. BarentsKrans noteert net als in 2016 een knappe omzetstijging, dit keer van 18,28% naar 24,4 miljoen euro. De inkomsten van Taylor Wessing groeiden met 17,35% naar 15,76 miljoen. Vergeleken met 2016 is de omzet van beide kantoren zelfs met een kwart toegenomen.

Volgens BarentsKrans-managing partner Michiel Martin blijft de keuze van het kantoor om zich meer te richten op complex werk goed uitpakken. “We doen dit blijkbaar naar tevredenheid van cliënten, die ons hiervoor steeds beter weten te vinden en positief reageren op ons werk. Al moeten we ook niet vergeten dat de economie vorig jaar erg goed draaide.”

Voor Taylor Wessing heeft de aanhoudende focus op cliënten in de sectoren tech en life sciences vorig jaar haar vruchten afgeworpen, zegt managing partner Marc van Gelder. “We hebben een paar jaar geleden sterk ingezet op de praktijken waarin groei te behalen valt en hiervoor meer mensen aangenomen. Daarbij werken we voortdurend aan de vergroting van onze aantrekkelijkheid als werkgever.” Volgens Van Gelder beloven de eerste maanden van 2019 ook veel goeds voor het lopende jaar.

Ook ‘regionale’ kantoren Dirkzwager en Van Benthem & Keulen presteerden in 2018 weer goed, na jaren van aanhoudende omzetgroei. Het Utrechtse Van Benthem & Keulen presteert het om al zeven jaar op rij grofweg een miljoen meer omzet te behalen dan in het voorgaande jaar, en naderde in 2018 de 20 miljoen euro. De sleutel van dit succes volgens kantoordirecteur Johan Koggink: waardering van cliënten voor juridische kwaliteit die pragmatisch en oplossingsgericht is. “Cliënten zien daarnaast steeds meer de toegevoegde waarde van het multidisciplinair samenwerken van onze verschillende praktijkgroepen. Dit opgeteld bij onze innovaties zoals legal tech applicaties zorgt voor een mooie aanwas van interessante zaken.”

Groei op de Zuidas minder hevig 
Hoewel iets minder hard dan in 2017, zagen ook de meeste Zuidas-kantoren hun omzet in 2018 stijgen. De omzetgroei bij Lexence is wederom sterk: het kantoor tikte in 2018 bijna de dertig miljoen euro aan, ruim 25% meer dan in 2016. NautaDutilh heeft na een tegenvallend 2017 – toen het als enige Zuidas-kantoor een daling noteerde – de weg terug omhoog gevonden. Met een stijging van bijna 8% naar 171 miljoen euro is het kantoor weer bijna terug op het niveau van 2016. 

De hernieuwde groei is volgens managing partner Jaap Jan Trommel te danken aan ‘de breedte van kantoor’. “Ook relatief jonge aandachtsgebieden groeien stevig, zoals Corporate Investigations en New Risks. Dit laatste draait om zaken over toenemende bedrijfsrisico’s gerelateerd aan klimaat en andere grote veranderingen in de wereld waar onze cliënten mee te maken hebben.”

Het aantal advocaten-N.V.’s dat over 2018 een omzetdaling moest noteren, is op een hand te tellen. In de onderste regionen van de tabel valt met name de flinke omzetdaling van ruim zes procent voor Baker McKenzie op, gedurende het gebroken boekjaar 2017/2018. Dit is vooral te wijten aan het vertrek van vier fiscalisten en hun medewerkers naar Dentons Boekel in 2017, bevestigt een woordvoerder van het kantoor: "Het duurde even voordat dit weer was rechtgetrokken." 

    | Mail de redactie | Print